Privátní správa majetku - Wealth Advisors

Krize, která přinesla i renty

V první části článku se dnes podíváme na to, jak vypadala krize v souvislosti s protiepidemickými opatřeními pro mnoho movitých lidí. Za týden se pak dozvíte, jak mohla taková krize přinést některým našim klientům rentu a proč některé začala bavit práce s penězi.

Život během vládních opatření proti Covidu 19 by se s trochou nadsázky dal přirovnat k životu v jeskyni. A pod velkým tlakem. Většina z našich klientů, podnikatelů i zaměstnanců, se musela poprat s obrovskou nejistotou, neustálými změnami a výpadky v byznysu, 5 – 6 online schůzkami denně v těsném závěsu, bez přestávek na jídlo či toaletu.

U některých navíc přibyl tlak v podobě povinnosti věnovat se během práce i učení s dětmi. Výsledkem bylo často naprosté vyčerpání, protože do této krize nikdo nešel odpočinutý, ekonomika před vládními opatřeními jela na 150 % a pracovní nasazení tomu muselo odpovídat.

Online prodej je fajn, ale ne pro všechny

Vedle života v jeskyni pod silným tlakem většina z nás zjistila, že ani nejmodernější technologie nemohou plně zastoupit denní kontakt s lidmi. A to nejen na osobní bázi, ale i na té byznysové.

Právníci, poradci (včetně nás), prodejci automobilů, výrobci a mnozí další si pravděpodobně během lockdownů uvědomili, že i přes snížené náklady na cestování čisté online setkávání byznysu neprospívá. Poradci potřebují klienta vidět osobně, auto ani výrobek není možné dobře prodat, pokud si na něj klient nemůže sáhnout. Ať je výrobek sebelepší, radost přes kameru v některých případech prostě nefunguje a klient si ho nekoupí.

I přes snížené náklady na cestování čisté online setkávání byznysu neprospívá.

Spousta našich klientů si navíc uvědomovala, že situace je vážnější a odlišná od roku 2008, kdy ekonomika „jen“ zpomalila a týkalo se to jen některých oborů. Teď ekonomika stála na celém světě a nikdo nebyl schopný kvalifikovaně předpovědět, jak taková situace bude trvat dlouho a jak hluboká bude krize.

Čas na inventuru

Neustálé změny, nemožnost vydělávat a velmi nejisté budoucí vyhlídky nám tak během pandemických opatření přivedly mnoho nových klientů. Dostali jsme se díky tomu k mnoha příběhům, které měly společného jmenovatele.

Dostali jsme k mnoha příběhům, které měly společného jmenovatele. Tím jedním společným slovem byla inventura.

Tím jedním společným slovem byla „inventura“. Inventura životních hodnot. Někteří klienti se vrátili ze zahraničí do své vlasti, někteří se začali mnohem více věnovat rodinám, někteří i přes obrovské dopady na majetek zjistili, že se dá žít navzdory nezdarům v podnikání.

Nešlo ale nejen o inventuru životních hodnot, ale došlo i na inventury majetku. O tom ale příště.

Wealth manažer Radek Šiller, WealthAdvisors

Předchozí příspěvek Další příspěvek

Téma Vás zaujalo a jste zvědaví na další článek?

Zvažujete investice a nechce se Vám čekat na další články?

Napište nám na info@wealthadvisors.cz nebo nám zavolejte na telefonní číslo +420 224 233 713, rádi Vás provedeme.