Privátní správa majetku - Wealth Advisors

Krize, která přinesla i renty - dokončení článku

V minulém článku jsme se podívali na to, jak žili movití lidé v době uplynulé pandemie. Dnes se podíváme na to, jaké je možné, že spoustě z našich klientů pandemie přinesla renty a proč některé z nich začala bavit práce s penězi.

Inventury u movitých lidí během pandemie se vedle životních hodnot velmi často týkaly majetku. Během šlapající ekonomiky měl málokdo čas na to, aby zjistil, kolika penězi vlastně disponuje a jak jeho peníze pracují. Během inventury v průběhu vládních protiepidemických opatření ale mnozí klienti zjistili, že jim jejich peníze během předchozího silného ekonomického růstu přinášely smutná 2 % p.a. Většina je měla dokonce „ladem“ na běžných účtech, takže o peníze reálně přicházeli. Stejná situace často panovala i u majitelů nemovitostí.

Renta pod tlakem

Zkrátka, stejně jako tato změna pročistila vztahy, spoustě našich klientů nastartovala tolik potřebnou systematickou správu majetku. Kde mám uložené peníze, jaký mi generují zisk? Kde mám nemovitosti, kolik mě stojí provoz, mohu je pronajmout a za kolik? Kolik mě stojí hypotéka, kolik potřebuji na rekonstrukci domu? Mám na dostavění domu? Kolik utrácím za „hračky“ a kolik z nich si mohu dovolit?

Naprostá většina z nich zjistila, že jejich majetek ve stávající podobě jim přinese rentu, která jim stačí na pohodlný život.

Zhruba dvě třetiny našich klientů si dobrovolně prošly tímto kolečkem otázek, protože na konci byla tajenka, která ukázala, jak velkou rentu může klient získat v případě, když bude hůře. Naprostá většina z nich zjistila, že jejich majetek jim ve stávající podobě přinese rentu, která jim stačí na pohodlný život, a hlavně na pohodlné spaní, pokud dojde na lámání chleba.

Začněte si hrát

Co je na zmíněné pandemii stejně zajímavé jako příběhy a poučení, které přinesla, je fakt, že během společné inventury začala některé klienty bavit práce s penězi. Někteří z nich se začali soukromě vzdělávat ve financích a „hrát“ si s nimi. Někteří z nich novému koníčku věnují dokonce 4-5 hodin denně. Z toho máme radost, protože tím se naše spolupráce posouvá kupředu rychleji.

Někteří z nich novému koníčku věnují dokonce 4-5 hodin denně.

Přejeme si, aby se pandemie stala součástí historie. Abychom se všichni mohli svobodně potkávat a mít radost z takových setkání i z vydělaných peněz. Jsme ale také vděční za ověření, že lze sestavit klientovi velmi slušnou rentu jen společným přeskládáním majetku tak, aby „pracoval“ pro klienta. A co vy, „pracuje“ váš majetek pro vás?

Wealth manažer Radek Šiller, WealthAdvisors

Previous Post

Téma Vás zaujalo a jste zvědaví na další článek?

Zvažujete investice a nechce se Vám čekat na další články?

Napište nám na info@wealthadvisors.cz nebo nám zavolejte na telefonní číslo +420 224 233 713, rádi Vás provedeme.