Privátní správa majetku - Wealth Advisors

O hledání, oťukávání a také o tom, proč má smysl využívat více správců financí – dokončení článku

V předcházejícím článku jsme se podívali na to, proč dává smysl vyzkoušet více správců majetku, dnes se podíváme na to, jak to může vypadat v praxi.

Většinou za námi přicházejí movití lidé, kteří na nás dostali dobrou referenci. K referenci se dostali většinou přes jednoduchý dotaz v práci či třeba na golfu: „Máš všechno v bance? Kdo se ti stará o majetek?“. I přes pozitivní referenci se málokdy stává, že by nám tito lidé hned svěřili celý svůj majetek. A je to tak v pořádku. Jde o obrovské částky a ani jedna ze stran si nemůže být jistá, že si vzájemná spolupráce „sedne“.

Zkouška minimálně na rok

Nejvíce se našim klientům i nám na začátku spolupráce osvědčilo, když jsme dostali možnost ukázat po dobu jednoho roku, co v nás je. To je doba, kdy už je možné srovnat výkonnost služeb.

Není horší situace, než když se klient nemůže dostat ke svým penězům, protože je jeho správce majetku z různých důvodů nedostupný.

Od našich současných klientů víme, že vedle výnosu je zajímá to, jak se Wealth Manager zajímá o zadaní, zda ho chápe a zda je schopen srozumitelně vysvětlit, jak s penězi bude nakládat. Posledním klíčovým kritériem je to, zda je schopen dodržet svůj slib. Vedle těchto kritérií doporučujeme také prověřit, zda je správce zastupitelný, protože není horší situace, než když se klient nemůže dostat ke svým penězům, protože je jeho správce majetku z různých důvodů nedostupný.

I po roce bez tlaku

I když během zkoušky v prvním roce uspějeme, netlačíme na klienta, aby nám svěřil do správy celý svůj majetek. Jak už bylo zmíněno, většina movitých lidí má své finanční zdroje diverzifikované mezi různé finanční správce a dává jim to tak smysl.

Abychom se ale mohli na finance klienta podívat ze širší perspektivy, pomůže nám seznámení s umístěním celého majetku klienta.

Abychom se ale mohli na finance klienta podívat ze širší perspektivy, pomůže nám seznámení s umístěním celého majetku klienta. Jedině tak můžeme zajistit to, aby náš family office fungoval tak, jak má. A nezáleží na tom, že je majetek spravován více správci.

Wealth manažer Radek Šiller, WealthAdvisors

Previous Post Next Post

Téma Vás zaujalo a jste zvědaví na další článek?

Zvažujete investice a nechce se Vám čekat na další články?

Napište nám na info@wealthadvisors.cz nebo nám zavolejte na telefonní číslo +420 224 233 713, rádi Vás provedeme.