Privátní správa majetku - Wealth Advisors

Předání otěží ve firmě nebo její prodej? Jako když se znovu narodíte

V minulém článku jsme se společně podívali na to, co také může vypadnout z Pandořiny skříňky, pokud se zakladatelé rozhodnou předat žezlo ve firmě či ji prodat. Dnes se podíváme na jednotlivé kroky v tomto procesu, které mohou vést ke zcela novému, mnohem spokojenějšímu životu zakladatelů.

Největší překážka na cestě k novému, a v drtivé většině i lepšímu životu zakladatele, je strach z toho, co bude dělat po prodeji či předání firmy. Strach z prázdnoty po opuštění firmy je také častým důvodem, proč z předání otěží nakonec sejde. Není se co divit, jde opravdu o zásadní životní změnu, která je spojena se změnou statusu člověka. Otázka totiž zní: „Když už nebudete majitel a šéf, kdo tedy budete?“

Strach z prázdnoty po opuštění firmy je také častým důvodem, proč z předání otěží nakonec sejde.

Proto se zájemců ptáme: „Opravdu chcete firmu předat či prodat?“ a „Co je tím nejdůležitějším důvodem?“ Jsou motivace, na které nelze nic říci. Pokud zakladatel plánuje, že si rok odpočine, ale už má vymyšlený další byznys, třeba i s dětmi, víme, že jsme na dobré cestě. Pokud ale z motivace cítíme, že jde o zcela pochopitelnou touhu jenom „ze všeho vypadnout“, protože je zakladatel unavený, čeká nás ještě hodně společné práce.

Koště, ještěrka, nebo pláž?

Když se motivace k předání jeví jako správná, je čas pokročit k tomu, jak má vypadat samotné předání. Byli jsme i u případu, kdy zakladatel zcela bez emocí svou obchodní firmu prodal v době, kdy už měl vymyšlený nový byznys se svými dětmi, ale takových případů není mnoho. Pouto s firmou je zpravidla tak silné, že někteří zakladatelé setrvávají ve firmě i po „odchodu“ a jsou ochotni zametat dvůr ve firmě či jezdit s ještěrkou ve skladu. To vede k zajímavým situacím, kdy přijede návštěva neznalá místních poměrů a dá se s takovým „obyčejným“ pracovníkem do řeči. Na tom samozřejmě nevidíme nic špatného, ale existují i cesty, jak se od své firmy bezpečně a pomalu odpojit úplně.

Pouto s firmou je zpravidla tak silné, že někteří zakladatelé setrvávají ve firmě i po „odchodu“ a jsou ochotni zametat dvůr ve firmě či jezdit s ještěrkou ve skladu.

Proto je dobré v případě nástupnictví promyslet, v jakých fázích a jak dlouho bude odchod probíhat. Rok, dva, pět? Jaké tempo bude příjemné pro všechny? Určitě doporučujeme také zvážit to, jak bude odchod vypadat. V případě předání žezla je klíčové, aby děti zakladatelů souhlasily s novou rolí zakladatele firmy, k čemuž se podrobněji dostaneme v některém z příštích článků. Chce zakladatel být úplně odstřižen od dění ve firmě a trávit svůj čas třeba cestováním? Nebo pomůže svým nástupcům, když půjde do tuhého, protože je odpočinutý a disponuje bohatým arzenálem zkušeností, které by bylo škoda nevyužít? Nebo si chce jenom povídat s dodavateli, se kterými je spojen celý život? S tím samozřejmě souvisí i zvažování toho, jaký bude majetkový a kontrolní podíl ve firmě v jednotlivých fázích odchodu.

A jak vypadá vaše minové pole?

Přivést své dospělé děti se svými polovičkami do zasedačky a oznámit jim, že nástupnictví nebo dělení majetku bude vypadat takhle a takhle, je často zcela spolehlivou rozbuškou do rodinných vztahů. Známe i případy, kdy zakladatel utratil za proces nástupnictví spoustu peněz, stejně k němu z výše uvedeného důvodu nedošlo a nakonec na to fatálně doplatila celá firma. Proto našim klientům doporučujeme, aby si před vyložením karet v rodině trošku „uklidili“, pokud je to třeba.

Přivést své dospělé děti se svými polovičkami do zasedačky a oznámit jim, že nástupnictví nebo dělení majetku bude vypadat takhle a takhle, je často zcela spolehlivou rozbuškou do rodinných vztahů.

Pokud víme, jaké vztahy panují v rodině zakladatelů, jak se k sobě mají děti nebo jak zakladatelé vychází se svými snachami, je pak výrazně jednodušší projít celým minovým polem bez úhony a hlavně v klidu. V míru se dohody prostě dělají lépe. Čím dříve takové jemné čištění začne, tím lépe. Dalším klíčem, jak minovým polem projít úspěšně, je udělat z dětí aktivní účastníky a vtáhnout je do procesu nástupnictví. Předání žezla či prodej je pak radost, protože jde o začátek nového života, ne zhoršení toho stávajícího. Vzhledem k tomu, že jde o jemnou práci, vyžaduje to samozřejmě zkušeného odborníka s bohatými zkušenostmi.

Příště se v souvislosti s nástupnictvím budeme věnovat hlavně vztahům zakladatelů firem k dětem a podíváme se třeba i na to, jak toxický může být výrok „Dělám to pro vás“.

Radek Šiller a Vítězslav Křížek, Wealth Advisors

Previous Post Next Post

Téma Vás zaujalo a jste zvědaví na další článek?

Zadejte sem prosím Váš email a o dalším článku budete vědět ihned, jakmile ho zveřejníme.

Zvažujete teď prodej firmy nebo nástupnictví a nechce se Vám čekat na další články?

Napište nám na info@wealthadvisors.cz nebo nám zavolejte na telefonní číslo +420 224 233 713, rádi Vás provedeme.