Privátní správa majetku - Wealth Advisors

Vaše sportovní kariéra stoupá? Toto vám vzkazují naši klienti 

Nejdříve extraliga, potom úspěšná kariéra v NHL. I v době výluky v NHL o něj byl velký zájem, takže spoustu dalších peněz vydělal i v KHL. Po návratu do NHL absolvoval téměř dvě desítky sezón. Byla to kariéra, o které mladí hokejisté sní. Dnes je tento špičkový hokejista odkázán pouze na to, co si každý měsíc vydělá tvrdou prací. O příjmu mezi 300 až 500 tisíci korun měsíčně nebo vysoké životní úrovni nemůže být ani řeč. A z obrovského balíku peněz, který si talentem a dřinou určitě zasloužil, nezbylo téměř nic.

Pro úspěšné sportovce pracujeme od roku 2002 a výše uvedený příklad je z těch, které nikdo z aktivních špičkových sportovců neslyší rád. Přinášíme proto zkušenosti naše i našich klientů v podobě několika tipů na to, jak se do takové situace nedostat.

Hlavně velká provize

Zdraví máme  jen jedno a nikdo neví, kdy mu doslouží. To je bolístka zejména mladých špičkových sportovců, kteří jsou ve věku, kdy jsou „nerozbitní“. Fotbalista Tomáš Rosický nám ukázal, že na pevné zdraví se bohužel nedá spolehnout ani u mladých vycházejících hvězd a je jedno, zda si sportovec úraz přivodí sám nebo jej zraní například někdo ze soupeřů. Dnešní sport je extrémně náročný, tréninkové dávky a zapojení těla je často na samé hranici lidských možností, takže téma zdraví je nyní ještě aktuálnější, než v minulých letech.

Pro tyto případy se samozřejmě nabízí pojištění, ale zkušenosti našich klientů říkají, že to nemusí být úplně jednoduchá záležitost. Zaznamenali jsme případ, kdy si špičkový sportovec chtěl sjednat pojištění na krytí úrazů a místo toho mu bylo nabídnuto investiční životní pojištění s úrazovou složkou, v rámci kterého by platil 150 tisíc korun měsíčně. 

Není překvapením, že na provize pro zprostředkovatele by šly celkem 2 miliony korun, přičemž pojišťovna by dostala každý měsíc příjemných 135 tisíc korun ke zhodnocování a navíc by si účtovala  nepřiměřeně vysoké poplatky. 

Není překvapením, že na provize pro zprostředkovatele by šly celkem 2 miliony korun, přičemž pojišťovna by dostala každý měsíc příjemných 135 tisíc korun ke zhodnocování a navíc by si účtovala  nepřiměřeně vysoké poplatky. Díky našemu zásahu stálo krytí rizik našeho klienta nakonec 15 tisíc korun měsíčně a se zbylými penězi se pracovalo v pravidelných investicích přímo na kapitálovém trhu s několikanásobně nižšími poplatky, než ve zmiňovaném pojištění.

Poradí agent i spoluhráči

Vzkaz sportovcům je v tomto případě jasný. Hledejte odborníka, který nebude motivovaný provizí při sjednání pojištění, ale například hodinovou sazbou či fixní odměnou. Pokud takový odborník bude sportovce znát již delší dobu a bude znát i jeho další potřeby, pravděpodobnost, že bude klient dobře ochráněn, výrazně stoupne. Naše zkušenost říká, že dobrými tipy na odborníky disponují například agenti sportovců, protože takové záležitosti řeší téměř u každého klienta. Poradit mohou také zkušenější spoluhráči.    

Jak během sportovní kariéry zůstat nohama na zemi a jak si připravit rentu během sportovní kariéry? To vše se dozvíte příští týden v pokračování tohoto článku.

Wealth manažer Radek Šiller, Wealth Advisors.

Previous Post Next Post

Téma Vás zaujalo a jste zvědaví na další článek?

Zadejte sem prosím Váš email a o dalším článku budete vědět hned, jakmile ho zveřejníme.

Zvažujete teď nějaké investice a nechce se Vám čekat na další články?

Napište nám na info@wealthadvisors.cz nebo nám zavolejte na telefonní číslo +420 224 233 713, rádi Vás provedeme.